Zastęp Kolędniczy

SAMSUNG CSC

 

zastęp kolędniczy OFERTA PDF

Trzyosobowy zespół w składzie:

Paula Kinaszewska (Parura, Teatr Dramatyczny), Katarzyna Wińska, Witold Zalewski (Daorientacja). Na skrzypce, akordeon, bębenek, lirę korbową i głosy. Z turoniem i gwiazdą.

Śpiewamy kolędy znane i zapomniane, kolędy życzące, pastorałki i tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe ze wschodnich rubieży Polski, a także z Ukrainy.
W repertuarze mamy zabawy dla dzieci i opowieści dla dorosłych.
Ciekawy, niebanalny program, który przybliża atmosferę świąt Bożego Narodzenia i przypomina o dawnych tradycjach.

Proponujemy:
interaktywne koncerty dla dzieci, dorosłych i całych rodzin, audycje szkolne, warsztaty, wspólne śpiewanie, wizyty po domach, spotkania firmowe

O nas:

Paula Kinaszewska (skrzypce, śpiew): aktorka (Gra w Teatrach: Dramatycznym, Na Woli i Laboratorium Dramatu w Warszawie.), wokalistka i skrzypaczka ludowa. Liderka i założycielka zespołu Maryna C. i kapeli ludowej Parura, grającej muzykę taneczną polskiej wsi. Laureatka Yaha za kreację aktorską w teledysku swojego zespołu Maryna C.

Katarzyna Wińska (lira korbowa, śpiew, bębenek): Śpiewaczka, animatorka kulturalna. Śpiewa po  polsku, ukraińsku, rosyjsku, chachłacku. Powraca do muzyki swoich korzeni, od lat jeździ na ekspedycje muzyczne na terenie Polesia Lubelskiego i Roztocza. Jako animatorka kulturalna związana m.in. z Domem Tańca Poznań. Członkini duetu Daorientacja oraz z żeńskiego zespołu  śpiewaczego „Oj Lado” odtwarzającego tradycyjne pieśni rosyjskie pod przewodnictwem Swietlany Butskiej. W 2007 r. wraz z kapelą Miecielica laureatka 1. Nagrody na Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu. Przy akompaniamencie liry korbowej odtwarza  polskie pieśni dziadowskie.

Witold Roy Zalewski (akordeon, bębenek, śpiew): Śpiewak i multiinstrumentalista. gra m.in. na akordeonie, gitarze i bębnach. Laureat II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Od wielu lat poznaje i wykonuje tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie, białoruskie, rosyjskie i serbskie oraz instrumentalną muzykę ludową w szczególności z tradycji mazurkowej z polski nizinnej.

 kontakt:

zastep.kolednikow@gmail.com,
tel. 697 387 670, 503 511 654

 

Poniżej kilka zdjęć z występów:

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110375521600890825208/albumid/5957179955788990497?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Napisz komentarz

Twój e-mail jest tylko dla naszej wiadomości. Wymagane pola są zazmaczone*

*
*

Powrót