1 marca 2015

W radiu o Pieśniach Miłości

Z zaprzyjaźnionym opowiadaczem, Szymonem Góralczykiem,  byliśmy ostatnio gośćmi Piotra Kędziorka w radiowej dwójce. opowiadaliśmy  o naszym nowym programie pt. „Pieśni miłości”, w którym oprócz pieśni znalazły się także opowieści.

Posłuchaj

24 czerwca 2013

Witek śpiewa po serbsku

8 maja 2013

Jantar Mantar Road – dźwięki

7 maja 2013Wszystkie wpisy

Pomieszanie sikhijskiej i muzułmańskiej demonstracji:

pogranicze muzlms,sikhijskie,8.maj2013

Demonstracje słyszane z daleka, wśród ćwierkania ptaka:

ZOOM0013

 

tekst:

Jantar Mantar Road

Galeria:

Jantar Mantar Road – zdjęcia

 

24 kwietnia 2013

Pieśni Janiny Kowalczuk

DSC02739.JPG

Panią Janinę Kowalczuk odwiedzamy regularnie w jej domu w Grabowicy. To miejsce szczególne również dlatego, że leży parę kilometrów od wsi, w której urodził się dziadek Kasi. Pani Janina lubi dużo mówić. Opowiada o tym, co się wydarzyło niedawno i jest skarbnicą wiedzy na temat dawnych obyczajów. Jest etnografem-amatorem. Zbiera piosenki od sąsiadek i przejęła bogaty repertuar swojej siostry. Sama też układa piosenki.
czytaj dalej…

11 marca 2013

Witek w „Źródłach”

Po moim występie w Kazimierzu Anna Szewczuk przeprowadziła ze mną rozmowę, którą wyemitowała w Magazynie Muzyki Ludowej Źródła.

11 marca 2013

Orkiestry dęte w Indiach

Mieszkanie w megamieście dostarcza przeróżnych wrażeń akustycznych. Jednym z najniezwyklejszych jest dźwięk indyjskiej orkiestry dętej. Jedyne w swym rodzaju połączenie wschodu z zachodem.


czytaj dalej…

6 marca 2013

Janina Kowalczuk- Przyleciała Jaskółeczka


czytaj dalej…

18 lutego 2013

BURDON – koniec lipca 2012

Na początku był burdon. Kiedy przylatuję do Delhi, jest koniec lipca i środek pory monsunowej. Gorąco, mokro. Gdzie by się nie było, zawsze towarzyszy szum wentylatora. W dzień, w nocy, jest częścią każdego dźwięku, każdej myśli, każdego oddechu. Dzień i noc w pomieszczeniach niespecjalnie się nawet odróżniają, bo światła słonecznego często brak, ze względu na brak okien. Kiedy wysiada prąd (elektrownie latem nie wyrabiają z obsługą wszystkich wiatraków i klimatyzatorów, więc dzieje się to nagminnie) wiatrak staje, wszystko staje, światło, powietrze, życie. Nie idzie przeżyć bez wiatraka.
czytaj dalej…

Powrt